Hakkımızda

Ümit TEMURÇİN’den UT Projects’e

Ege Üniversitesi Otel Yöneticiliği Bölümü’nü tamamladıktan sonra 2004-06 yıllarında Amerika’da 2 yıl Sheraton Otelleri’nde yönetici asistanı olarak ‘’Management trainee’’ proğramını tamamlamıştır.

Aynı zamanda, Amerika’ da Miami International University of Art&Design’da takı tasarımı üzerine dönemsel eğitim alan  Temurçin kreatif çalışmalarına da bu şekilde adım atmıştır. Tasarımları ile Eurovision Şarkı Yarışması’nın İsrailli birincisi Dana International gibi birçok ünlünün tercihi haline geldi. 

2006 yılında Türkiye’ye döndükten sonra ‘’Görsel Sunum ve Pazarlama’’ alanında ilerleyerek sırasıyla Boyner, Banana Republic, Colin’s, H&M gibi birçok global marka ile Görsel Sunum Yöneticisi pozisyonlarında çalıştı.

2011 -2015 yılları arası, Alman Perakende devi Tchibo Türkiye’de çalışan Temurçin, markanın Görsel sunum, Stil ve Kreatif Koordinatörü olarak görev yapmıştır.  Şu an dışarıdan eğitmen ve danışman olarak proje bazlı Tchibo İnternational departmanı ile çalışmaktadır.

Temurçin aynı zamanda, İMA İstanbul Moda Akademisinde; Görsel mağazacılık ve Vitrin tasarımı bölümünde Styling eğitmenleri arasındadır.

Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ‘’Karnaval Kostüm Tasarım Yarışması’’ Moda koordinatörlüğünü ve tüm organizasyonunu düzenli iş temposu ile birlikte 2015 yılından itibaren devam ettirmektedir.

2016 yılında Asmalı mescit ‘de açtığı UT Showroom çatısı altında beş farklı Mercedes Benz Fashion Week İstanbul tasarımcısı ve dört farklı moda markası bulunmaktadır. Bu markalar ile editör, stil danışmanı, moda blog yazarları ve ünlü simaları buluşturup, aynı zamanda mekanda tanıtım lansmanları düzenlemektedir.

UT  Projects Showroom  2017 Ekim itibarıyla Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesinde   faaliyetlerine devam etmektedir.

Denizli Moda Haftası ve Dünya Havlu ve Bornoz Festivali’nin 2016 yılından itibaren danışmanlığını ve kreatif çalışmalarını yürütmektedir.

Akşam Gazetesi , Cumartesi Eki’nin moda sayfasını 2016 yılından itibaren her hafta cumartesi günü  ‘’Modanın Gandi’si’ adıyla hazırlamaktadır. Türk moda tasarımcıları ve Türk moda markalarının gelişim ve globalleşme süreçlerini destekleyen özel bir fokusu vardır.

BeStyle dergisinin erkek versiyonu olan BeMAN magazin’in İçerik direktörlüğünü 2018 yılında bir yıl boyunca üstlenmiştir.

Fox TV’de 2019 yılında yayınlanan ‘’Hayat Sensin’’ programının moda danışmanı olarak ekranda yer alan Temurçin bu alanda çalışmalarına hala devam etmektedir. 

Kariyer Eğitim Kurumları kapsamı altında ”Görsel Mağazacılık ve Vitrin Yönetimi Masterclass” eğitmeni olarak 2020 yılında sektöre yeni isimler kazandırmaya devam etmektedir.

Özel projeleri ‘’Lost Woman of PERA’’ , ’’Back to the Nature’’ ,  “ Stil İkonu Zeki Müren ile Zaman Tüneli “ , “Let’s Get Jeans “ , ‘’Fashion Fetish ‘’ gibi  styling alanında kendi kişisel temaları ile defile gerçekleştiren ilk Türk stil danışmanı, Ümit Temurçin’in çalışmalarına resmi sayfası www.umittemurcin.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Ümit Temurçin

Kurucu, Ajans Başkanı

Hayatıma gün katamam ama günüme hayat katarım.

Dilara Kırşanlı

Art Director

Ya olacak, ya olacak!

Timuçin Özaslan

Proje Yöneticisi

Müzik ve sanat ile ruhunu besleyen özgür bir ruh…

Mutluluk sebeplerimizTekstil, moda ve mağazacılık sektöründe uzun yıllardır edindiğimiz, ulusal ve uluslararası deneyimlerimizi UT Projects çatısı altında bir araya getirdik. Aynı zamanda turizm, otelcilik, basın ve sosyal medya alanında ki tecrübelerimiz ile markalara yenilikçi projeler ve kapsamlı organizasyon içerikleri üretmek için çalışıyoruz.

İletişim

Muradiye Mah. Şair Nazım Sok. Ortaklar Apt. Kat:1 Daire:5
Beşiktaş 34357 İstanbul Türkiye
Tel : +90 212 249 90 67
Email :info@umittemurcin.com
Web :http://umittemurcin.com
© Copyright 2019 - Archi by OceanThemes