22
Ağu

Golden Globe Kırmızı Halı Yankıları

Beverly Hills’te düzenlenen 76’ıncı Altın Küre ödül töreni hiç kuşkusuz son günlerin en çok konuşulan organizasyonlarından biri oldu. Neden mi? Ödül alanlardan çok belki de kırmızı halı da kim ne giydi ve seçtikleri elbiselere yapılan yorumlar konuşuldu.

Kırmızı halı geçişlerini takip etmek benimde  özel ilgi alanlarımdan biridir. Bende Dünya’da ki milyonlarca kişi gibi televizyon başında veya takip ettiğim özel haber sayfalarına kitleniyorum bu tarz gecelerde. Ünlü isimler gerek ödül almaya aday gösterildiklerinde gerekse sadece konuk olarak katıldıkları bu dev organizasyonların hazırlıklarını aylar öncesinden dev moda tasarımcıları veya markalar ile hazırlanıyorlar.

Haute Couture Elbiseler 

Ağırlıkta, Haute Couture tasarımların yani kişiye özel tasarlanan tasarımların boy gösterdiği kırmızı halı geçişlerinde kimi zamana çok özenli ve işlemeli modeller, kimi zaman sade ve elegant tercihler bazen ise basının ilgisini çekmek için tasarlanmış aykırı kostümler görebiliyoruz. Ben kişisel olarak kasnakta el ile işlenmiş, zarif ve uzun etekli, gösterişli ama yormayan modelleri görmeyi umuyorum.

Bakalım Kim Ne Giydi

Lady Gaga; Kırmızı halıya yakışan, elegant, uzun ve lila Valentino elbisesi ile gecenin en beğenilen isimlerinden oldu. Saçını da elbisesi ile aynı renge boyatması herkese işte Gaga yine özel bir dokunuş yapmış dedirtti.

Anne Hathaway; Leopar desenli geniş dekolteli Elie Saab elbisesi, masum görüntüsüne seksi bir hava katmıştı.

Halle Beery; Transparan dantel şeritler ile çekici hale getirilen yırtmaçlı ve bel bölgesi hareketli Zuhair Murad elbisesi bence oldukça başarılıydı. Sadece kendisini bir tık iri göstermesinin dışında.

Catherina Zeta Jones; Elbisede kullanılan yeşil ton, kumaş tercihi ile o kadar asil ve elegant bir hal almıştı ki sağ omuza yükselen yelpaze dokunuşu ve çapraz bacaktaki yırtmaç ile ortaya efsane bir elbise tasarımı çıkarmış Elie Saab.

Heidi Klum; Üstü straplez alt kısmı kabarık tütsü eteğe birde boyutlu renkli çiçekler eklenmiş Monique Lhuillier elbisesi pek beğenilmedi.

Nicole Kidman; Vücudunu saran parıltılı bordo Michael Kors elbisesi ile oldukça zarif ve yeterince gösterişliydi. Altın Küre ödül töreni için özel seçilmiş olduğunu düşündüğüm, yuvarlak çantasını pek beğendiğimi söyleyemem.

Penelope Cruz; Siyah ve mor parıltılı, kabarık dalgalı ve dekoltesi boynundan bant ile tasarlanan etkili elbisesi Ralp Russo imzası taşıyordu.